Od niedawna kolski urząd wprowadził dla każdego pracownika rejestracje czasu pracy, którą każdego dnia aktywują i dezaktywują urzędnicy za pomocą karty.
To nowość jeśli chodzi o lokalne jednostki publiczne. Teraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kole będą pod ścisłą kontrolą co do czasu swojej pracy, czy też ewentualnych spóźnień. Jak czytamy w internecie, najczęściej takie systemy mają zastosowanie w fabrykach, dużych zakładach pracy, gdzie ułatwiają tworzenie dokumentacji przez zajmujących się kadrami. Czy zatem w naszym urzędzie była to konieczność?
Elektroniczny system czasu pracy w dzisiejszych czasach jest czymś normalnym. Przede wszystkim usprawnia rozliczanie czasu pracy, a z drugiej strony z pewnością jest czynnikiem mobilizującym pracownika do punktualnego stawiania się na stanowisku pracy, albowiem wszelkie spóźnienia będą widoczne w systemie. Urząd Miejski jest jednym z większych pracodawców w mieście.
Koleżanka będzie kryć koleżankę? A może powinien to robić kolega?
Mlody ·
29 Sierpień 2019
I bardzo dobrze że będą mieli te karty bo zawsze na wszystko mają czas
Gość ·
19 Sierpień 2019
Ja pracuję w prywatnej firmie, od tego jak często korzystam z WC jest mój szef:) a wy macie pensje z naszych podatków, to wy jesteście dla nas a nie my dla was. I urzedy sa do sprawnego funkcjonowania państwa a nie jako miejsce na ciepłe posadki dla rodzin i znajomych.
, ·
19 Sierpień 2019
A może tobie madralo założymy GPS, żeby było jasne, jak często załatwiasz potrzeby fizjologiczne w WC!!!
Gość ·
18 Sierpień 2019
To założyć im bransoletki z GPS takie jak mają więźniowie z aresztem domowym. Będzie wiadomo jak długo są w biurze jak często wychodzą na kawki albo pogaduszki do koleżanek albo na miasto
wyborca ·
17 Sierpień 2019
Czy CBA już wie,ze Witkowski wykorzystuje samochód służbowy z kierowcą ,do celów prywatnych jeżdżąc nim do pracy i domu??
Hm ·
17 Sierpień 2019
To nie jest "badanie" czasu pracy a "rejestrowanie" czasu pracy..
"Badanie" czasu pracy polega na czymś innym...
adriannna ·
17 Sierpień 2019
A kto rozliczy Burmistrza za dojazdy do pracy za publiczne ???
Ala ·
16 Sierpień 2019
Czy szkoły w powiecie kolskim będą zabezpieczone od ideologi LBTG?????
Gość ·
18 Sierpień 2019
Od tego są polskie kościoły a nie szkoła. Żeby uświadamiać małych chłopców na ciemnej plebanii:)
czytelnik ·
16 Sierpień 2019
Będą! Podwójnym zamkiem z dodatkową kłódką!
Brunek ·
15 Sierpień 2019
Polskie urzędy i urzędnicy to wielka porażka. Jedyne co pamiętam z urzędów to spacery pań z kubkami po kawę dla całego pokoju no i zapach potu w pokojach z babami siedzącymi jedna na drugiej. Chamstwo, nudziarstwo, wrogość. Patrząc na to, jak bardzo jest to zakorzenione w polskich realiach trudno o oczekiwanie, że kiedykolwiek się to zmieni.
wyborca ·
15 Sierpień 2019
A z jakiego przepisu burmistrzowi przysługuje samochód ,żeby dojechać do pracy?Chyba ,ze płaci za to ze swoich pieniędzy?
miotła ·
15 Sierpień 2019
Ciekawe kto rozliczy Burmistrza z jego dojazdów do pracy za publiczne pieniądze .
czytelnik ·
14 Sierpień 2019
Odbijanie wejściówek ? Kontrola pracowników na stanowiskach pracy, często nie ma ich bo są w innym pokoju , przeglądają co kupiły, co kupić ,przymierzanie kupionych butów, .Widocznie jest ich za dużo brak pracy.
Jestem stąd ·
14 Sierpień 2019
Powiem Wam coś jedna z najbardziej nielubianych urzędniczek przez petentów a lubianej przez Ważne Osoby na "zasłużonej"emeryturze. No ale ludzie pomstowali a nikt nie poszedł na skargę. Nikt. I to jest to.
Martynka ·
14 Sierpień 2019
To nic nie da. Będą się odbijać na wejściu i na wyjściu a w trakcie godzin pracy kto ich skontroluje? Koleżanka będzie kryć drugą że niby do łazienki wyszła
czytelnik ·
14 Sierpień 2019
Koleżanka będzie kryć koleżankę? A może powinien to robić kolega?
Gość ·
14 Sierpień 2019
Elektroniczne systemu czasu pracy nie są tylko w dużych zakładach. Ma taki system np nasza spółka cieplik miejski, i to od lat. Jest to bardzo dobry sposób, aby zdyscyplinować pracowników do punktualnego przychodzenia do pracy.
lolo ·
15 Sierpień 2019
Skontrolować koszty dojazdów Witkowskiego do pracy
wyborca ·
14 Sierpień 2019
Co z tego ze badają czas pracy,lepiej ,żeby zbadali efekty pracy i zadowolenie klientów.Przykład?Dział dowodów osobistych-pani dość mila ,ale na pytanie ,czy będę powiadomiony telefonicznie o gotowości dowodu,pada odpowiedz-nie.To po co zbierane są do wniosku nr.telefonów.Trudno byłoby zadzwonić i poprosić o odbiór mieszkańca.Jednak jak nie zmienia się ludzie,to nawet GPS i karty nie pomogą.
Mirek ·
14 Sierpień 2019
A przy...sy Burmistrza i tak chodzą po mieście bez kontroli..
Ala ·
15 Sierpień 2019
Podobnie jak jego misiewicze
Mieszkaniec ·
14 Sierpień 2019
Tak bardzo dobrze mamy 15 sierpnia a realizują wnioski internetowe z 12 lipca miało być tak szybko. Przez półtora miesiąca zrobili parę dni.... inne miasta gminy działają sprawniej i już papierowe wnioski mają decyzję a dzwoniąc 3 dni po 14 parę minut nikogo nie ma żeby informacji uzyskać i odbiera pan nie z tego działu masakra
Pracownik UM ·
14 Sierpień 2019
Starosta powinien przykład brać. Za poprzedniego jak i za obecnego dużo osób w trakcie pracy można spotkać na mieście lub targu a na załatwienie sprawy czeka się. W urzędzie też pracuje ponad 100 osób i to też ułatwi pracę kadr. To bat dla osób które się spóźniłaly. Osoby sumiennie przychodzące na czas cieszą się
BBK ·
14 Sierpień 2019
dobre posuniecie o ile jeden nie bedzie odbijac za kolegów