(2)
R E K L A M A
Bezchmurnie 5.7

Belgijski sukces naszych Korfballistów

Autor: 13 Listopad 2013 przeczytasz w minutę
Belgijski sukces naszych Korfballistów
©
(2) | Czytano:
4,597 razy | przeczytasz w minutę

Daleko od domu spędzili miniony weekend zawodnicy Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Korfballu. Gościli mianowicie w belgijskim Dendermonde, gdzie uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów Korfballowych.

R E K L A M A
2
Czytano:
4,597 razy
Udostępnij
W ciągu dwóch dni mieli okazję rozegrania trzech spotkań z czołowymi zespołami świata: Niemcami , Wielką Brytanią i Flandrią (II reprezentacja wicemistrzów świata – Belgii).
Nasi zawodnicy (z których większość stanowią zawodnicy kolskiego Maratończyka) spisali się świetnie. W pierwszym swoim meczu pokonali zespół Wielkiej Brytanii 9 : 6 a w drugim rozbili znacznie wyżej notowany zespół Niemiec 16 : 8. w trzecim meczu musieli uznać wyższość zespołu Belgijskiego, spotkanie zakończyło się wynikiem 12 : 4 dla gospodarzy turnieju.

Swego zadowolenia z postawy zespołu nie krył trener Waldemar Pietrzak - „ Spodziewałem się dobrej postawy swoich zawodników, którzy już we wrześniu świetnie zaprezentowali się na turnieju w słowackiej Prievidzy, ale muszę przyznać, że wyniki spotkań mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Widać efekty naszej już ponad rocznej wspólnej pracy z Jantoniusem Scholtmeijerem. Turniej był świetna okazją by zobaczyć w jakiej formie znajdujemy się na osiem miesięcy przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy”

nasi korfballiści zagrali w następującym składzie: Ilona Goryszewska, Agnieszka Pietrzak, Tamara Siemieniuk, Klaudia Łojewska, Natalia Kucal, Paulina Sarniak, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Igor Pawlak, Artur Smolarkiewicz, Rafał Diadik.

Już w najbliższy weekend reprezentanci Polski spotkają się na swym kolejnym zgrupowaniu w Kole, na którym gościem specjalnym będzie trener pierwszej reprezentacji Holandii Wim Scholtmeijer.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
biegaczka77 · 14 Listopad 2013
Gratulacje dla młodych sportowców, w moich czasach nie było takich wyjazdów jak teraz -do Babiaka i PRzedcza jeździliśmy biegać.
ela · 13 Listopad 2013
Brawo drużyna i wielkie dzięki dla trenera. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta.
Gmina Kłodawa
Gmina Kłodawa zainstalowała Niebieską Ławeczkę Zrozumienia
8 godziny temu 1,206

Gmina Kłodawa zainstalowała Niebieską Ławeczkę Zrozumienia

MKS Olimpia Koło
Turnieje Halowe dla Młodych Piłkarzy - Olimpia Cup 2025
9 godziny temu 450

Turnieje Halowe dla Młodych Piłkarzy - Olimpia Cup 2025

Gmina Kościelec
Szachiści z UKS-u KKS-u Kiełbaska w Kościelcu zajęli III miejsce w Lidze Seniorów
12 godziny temu 888

Szachiści z UKS-u KKS-u Kiełbaska w Kościelcu zajęli III miejsce w Lidze Seniorów

Miasto Koło
Powiatowy Urząd Pracy w Kole: sprawdź oferty zatrudnienia i stażu
17 godziny temu 6,284

Powiatowy Urząd Pracy w Kole: sprawdź oferty zatrudnienia i stażu

Miasto Koło
Jakub Małecki z nominacją do Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników
17 godziny temu 1,951

Jakub Małecki z nominacją do Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników

Inne
Bez bramek, ale z emocjami. Warta Eremita Dobrów grała z Orłami Zagórów
1 dzień temu 2,259 1

Bez bramek, ale z emocjami. Warta Eremita Dobrów grała z Orłami Zagórów