R E K L A M A
Lekki deszcz 11
REKLAMA

Gmina Kłodawa zainstalowała Niebieską Ławeczkę Zrozumienia

Autor: Redakcja e-kolo 01 Kwiecień 2025 przeczytasz w minutę
Gmina Kłodawa zainstalowała Niebieską Ławeczkę Zrozumienia
© Gmina Kłodawa
(0) | Czytano:
6,228 razy | przeczytasz w minutę

W gminie Kłodawa odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Uroczystość miała na celu promowanie równości i szacunku dla osób w spektrum autyzmu, a jej centralnym elementem była ceremonia odsłonięcia Niebieskiej Ławeczki Zrozumienia.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,228 razy
Udostępnij

Symbol solidarności i wsparcia

Niebieska Ławeczka Zrozumienia, którą ufundował Burmistrz Kłodawy, jest symbolem solidarności z osobami w spektrum i ich rodzinami. Jej instalacja miała miejsce przed Urzędem Miasta i Gminy w Kłodawie. Uczestnicy Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, odbywającego się w 2024 roku, zgłosili wniosek o jej umiejscowienie. Dziś, 2 kwietnia, została ona uroczyście odsłonięta w obecności dzieci, młodzieży oraz opiekunów ze szkół i przedszkoli.

R E K L A M A

Życzenia dla osób ze spektrum autyzmu

W trakcie ceremonii składano życzenia dla osób ze spektrum autyzmu oraz ich najbliższych. Organizatorzy podkreślili, jak ważne jest otoczenie ich życzliwością. Wyrażono nadzieję, że wszelkie trudności spotykane w życiu tych osób będą możliwe do pokonania, a ich radość i siła walki będą inspirować innych.

Współorganizatorzy wydarzenia

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Szkół Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej oraz Szkołę Podstawową w Korzeczniku. Dzięki ich zaangażowaniu gmina Kłodawa zyskała przestrzeń, która ma przypominać o znaczeniu zrozumienia potrafy społeczeństwa wobec osób z autyzmem.

Oceń artykuł

86%
0%
0%
0%
14%
0%
Oddanych głosów: 7
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wypadki
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Dwie osoby wymagały hospitalizacji
2 godziny temu 9,528

Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Dwie osoby wymagały hospitalizacji

Gmina Grzegorzew
Nowa inwestycja drogowa w gminie Grzegorzew
3 godziny temu 1,204

Nowa inwestycja drogowa w gminie Grzegorzew

Miasto Koło
Jak uchronić się przed kleszczami? Porady i informacje
4 godziny temu 546

Jak uchronić się przed kleszczami? Porady i informacje

Powiat Kolski
Nadchodzące akcje krwiodawstwa w Powiecie Kolskim
8 godziny temu 1,374

Nadchodzące akcje krwiodawstwa w Powiecie Kolskim

Biblioteka
Dzień Ksiażki z Pimpkiem
9 godziny temu 252

Dzień Ksiażki z Pimpkiem

Szkoły i Przedszkola
Młodzież z LO Koło promuje czytelnictwo w przedszkolach
10 godziny temu 769

Młodzież z LO Koło promuje czytelnictwo w przedszkolach

9 godziny temu 252