Już ponad 30 000 dawek przyjęli mieszkańcy naszego powiatu. Sprawdź jak nadal zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi.
Liczba wykonanych szczepień 31 969
Dzienna liczba szczepień 268
Liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem 9725
Dzienna liczba osób w pełni zaszczepionych 150
Przepustką do szczepienia jest e-skierowanie. Jest ono wystawiane zgodnie z kolejnością szczepień, zatem dla konkretnych grup zawodowych lub roczników. Stawiamy na ochronę najbardziej zagrożonych, dlatego szczepienia podzieliliśmy na etapy. Tuż przed szczepieniem warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zapoznaj się ze szczegółami.
Rząd na bieżąco przekazuje informacje o otwarciu rejestracji dla kolejnych grup wiekowych i zawodowych. Chcemy, aby preparat przeciwko Covid-19 otrzymało jak najwięcej osób w jak najkrótszym czasie. Leży to w interesie nas wszystkich – szczepionka daje realne szanse na wyjście z pandemii.
Na początku, w ramach etapu 0 do szczepień przystąpiły służby medyczne, pracownicy i podopieczni domów pomocy społecznej, także osoby najstarsze i przewlekle chore – wszyscy ci, którzy są najbardziej zagrożeni na zakażenie lub mają najmniejsze szanse na pokonanie choroby czy uniknięcie ciężkich powikłań.
To dokument, który uprawnia Cię do przyjęcia szczepionki. W większości przypadków jest ono generowane automatycznie dla osób, które mogą zapisywać się na szczepienie. Na bieżąco informujemy o tym, które grupy zawodowe czy roczniki mogą rejestrować się na przyjęcie szczepionki. Jeśli przyszła już Twoja kolej, to znaczy, że masz już wystawione e-skierowanie. Tylko w niektórych przypadkach pacjenci zgłaszają się do lekarza po ten dokument. Dzieje się tak w sytuacji, gdy dana osoba nie ma numeru PESEL, lub w przypadku konkretnych pacjentów z wskazanymi chorobami – są oni o tym poinformowani.
E-skierowanie ważne jest 90 dni, ale nie warto zwlekać. Jeśli masz możliwość, już teraz zapisz się na szczepienie!
Każda osoba, która ma e-skierowanie może zapisać się na szczepienie. Jest kilka sposobów, aby to zrobić: