(5)
R E K L A M A
Lekka mżawka 2.7

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 22 Listopad 2022 przeczytasz w minutę
Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów
© PAP
(5) | Czytano:
4,036 razy | przeczytasz w minutę

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Zgodnie z wcześniejszym kalendarzem wyborczym jedne i drugie miały odbyć się jesienią 2023 r.

R E K L A M A
5
Czytano:
4,036 razy
Udostępnij

O podpisaniu przez prezydenta ustawy o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego poinformowała Kancelaria Prezydenta.

"Ustawa przedłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Pan prezydent Andrzej Duda uznał, że ta data w kontekście innych procesów i kampanii wyborczych (parlament - jesień 2023, Parlament Europejski - późna wiosna 2024) jest możliwa do przyjęcia" - napisał na Twitterze szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Jak poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta RP ustawa o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego "ma charakter epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe odstępstwo od uregulowanej już materii". "Cel ustawy ma być zatem osiągnięty przez przedłużenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r." - zaznaczono.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A


Sejm uchwalił te przepisy w końcu września br. W końcu października br. Senat odrzucił ustawę. Na początku listopada Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu w całości tej ustawy i w związku z tym przepisy wydłużające kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. trafiły do prezydenta. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ par/

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Anty... · 23 Listopad 2022
Przedłużona kadencja bo wszyscy czekamy na program gospodarczy PO. Może zdąży opozycja ten program przygotować. Chociaż kiedyś dwa pajace Budka i Trzaskowski skacząc po scenie prezentowali jakieś 276.pl. Coś tam było że zabiorą zlikwidują zamkną zniszczą kto by takie bzdury pamiętał
ola · 23 Listopad 2022
jak dlugopis maliniak wczcesniej podpisywal ustawy o kadencjach samorzadu to nie umial policzyc ze wybory zbiegna sie ???? co za nieuk matematyczny !!!
gość · 22 Listopad 2022
no to zdrajca z powiatu kolskiego jeszcze trochę pourzęduje.
Patriota · 22 Listopad 2022
Brawo Endriu
wyborca · 22 Listopad 2022
za co te brawa? Przecież to wynik zwykłej politycznej kalkulacji, w dodatku przeprowadzonej przez wodza narodu. Kazali to pisarz podpisał
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [16-02 - 23-02-2025]
12 godziny temu 11,021

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [16-02 - 23-02-2025]

Miasto Koło
Na kolskim zamku pojawi się taras widokowy i oświetlenie? Rusza przetarg
1 dzień temu 12,643 4

Na kolskim zamku pojawi się taras widokowy i oświetlenie? Rusza przetarg

Pożary
Krzewata - Pożar dachu w budynku mieszkalnym
1 dzień temu 4,632

Krzewata - Pożar dachu w budynku mieszkalnym

Miasto Koło
Kandydat na Prezydenta RP Grzegorz Braun zaprasza na spotkanie w Kole
1 dzień temu 9,553

Kandydat na Prezydenta RP Grzegorz Braun zaprasza na spotkanie w Kole

Inne
To był pracowity tydzień dla kolskich strażaków [PODSUMOWANIE TYGODNIA]
1 dzień temu 4,316 1

To był pracowity tydzień dla kolskich strażaków [PODSUMOWANIE TYGODNIA]

Gmina Kościelec
Dobry początek rozgrywek szachistów z Kościelca
2 dni temu 849

Dobry początek rozgrywek szachistów z Kościelca

R E K L A M A