Miasto Koło rozpoczęło opracowywanie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Realizacja takiego Programu ma umożliwić poprawę warunków w sferze życia społecznego, gospodarczego i przestrzeni miasta poprzez mobilizacje przedsięwzięć inwestycyjnych, oraz animacje gospodarczą i społeczną. Ponadto zapewnić ma odpowiedni poziom walorów użytkowych miasta, tj. adresowanych do społeczności lokalnej warunków decydujących o wygodzie codziennego życia w danej jednostce terytorialnej.
Program Rewitalizacji to strategiczny dokument, który określa kierunki działań rewitalizacyjnych oraz umożliwia ubieganie się o środki strukturalne Unii Europejskiej i w ramach Inicjatywy JESSICA na działania realizowane w wyznaczonych w tymże dokumencie obszarach problemowych.
Program Rewitalizacji przedstawia sytuację społeczno-ekonomiczną Miasta, formułuje cele i opisuje strategie, zmierzające do osiągnięcia rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego. Plan szacuje również spodziewane efekty planowanych przedsięwzięć i wpływ na przebieg procesów rozwojowych, a także wskazuje kierunki zaangażowania środków funduszy strukturalnych i środków własnych Miasta.
Zasadniczym celem rewitalizacji jest pobudzanie i stymulowanie współpracy środowisk lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno - gospodarczego, zachęcanie do rozwijania nowych form aktywności gospodarczej generujących nowe miejsca pracy oraz zapobieganie degradacji terenów miejskich.
Zachęcamy więc Państwa do zapoznania się z wersją roboczą Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Koła i składania propozycji projektów do realizacji w ramach działań rewitalizacyjnych. Uwagi można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujące adresy e-mail: k.salamon@ingenis.pl, o.lukarski@ingenis.pl, integracja.europejska@kolo.pl lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kole, ul. Mickiewicza 12, 62-600 Koło.
4-lata za póżno.były dotacje to się przespałoTylko dzięki wyborom coś usiłuje się zrobić tylko za co i co ? Firma tylko wielką kasę weżmie. A pomysłu i tak nie podsunie bo Koło trzeba znać, anie udawać.
~mizaj ·
11 Styczeń 2011
i zazwyczaj napisane są na odpieprz tym samym językiem. Musi być dużo słów kluczowych używanych w planowaniu przestrzennym. To jest takie czarowanie.
~życzliwy ·
07 Styczeń 2011
Przeglądałem ten program.Wizja tych stateczków pływających po Warcie nawet mi się podoba, tylko, czy to realne?Nawiasem mówiąc brak jednak temu programowi koncepzji, wizji.Czy miasto Koło ma być miastem przemysłowym i stawiać na rozwój zakładów, ściągając inwestorów, czy może postawić na turystykę, ekologię i kulturę.Ta druga wizja wydaje się zasadna.Odchodzi się bowiem od zakładów przemysłowych zatruwających środowisko i życie ludzi.Owszem bez gospodarki trudno wyobrazić sobie rozwój miasta i regionu, ale wszystkie działania powinnny zmierzać w kierunku życi społeczeństwa w zgodzie z otaczającą ich naturą.Koło ma przecież ogromny potencjał do wykorzystani:źródła geotermalne, jest pięknie położone w dolinie Warty-tylko je promować i rozwijać.P.S.O Starówce rzeczywiście czas najwyższy pomyśleć.Powodzenia, trzymam kciuki.
~bloo ·
05 Styczeń 2011
Taki program na pewno miasto troche kosztował, a czytając go nic rewolucyjnego tam nie znalazłem. Pisany jakby na kolanie, żadnej odważnej wizji na wizerunek miasta. Typowo urzędowo-dziadowski dokument. Troche świerzości nam potrzeba, pomysłu, rozmachu, młodości...
~czesiu żegnalski ·
05 Styczeń 2011
napisali od metra a i tak nic z tego nie wiadomo a jak nie wiadomo to i sie nie wykona, bo po co jak i tak nie wiadomo o co chodzi. heh...
~Maryśka ·
05 Styczeń 2011
ja ywcem wzięte z unijnych ulotek:)
~awazne kto ·
05 Styczeń 2011
jakby zywcem wziete z unijnych ulotek:)
~Sławek 57 ·
05 Styczeń 2011
A nie można było napisać prostszym językiem?Ile ludzi zrozumie treść tej informacji?Cz jest ona podana do wiadomości urzędników,czy mieszkańców miasta?