Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać policjantem - złóż dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Kole.
Służba w Policji to praca ciekawa, dająca poczucie wyjątkowość swojej profesji oraz możliwość rozwoju zawodowego. Kto ma szansę na służbę w Policji?
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:
posiadać polskie obywatelstwo,
posiadać nieposzlakowaną opinię,
nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
korzystać z pełni praw publicznych,
posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli kandydat je spełnia, może rozpocząć starania o przyjęcie do służby. Co należy zrobić? Po pierwsze, złożyć dokumenty. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 w Komendzie Powiatowej Policji w Kole - ul. Sienkiewicza 14. Następnie to postępowanie kwalifikacyjne, które obejmuje takie etapy jak: test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską, ankietę bezpieczeństwa osobowego.
W 2019 r. Komendant Główny Policji ustalił następujące terminy przyjęć do służby w Policji:
Przyjęcie do służby wiąże się z blisko 7 miesięcznym szkoleniem zawodowym podstawowym w jednej ze szkół policyjnych. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, policjant zostaje czasowo oddelegowany do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 53 dni, czyli do odbycia jest 37 służb oraz dodatkowe 2 dni zajęć szkoleniowych. Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj.: zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych Policji.