(0)|
Czytano: 5,292 razy |
przeczytasz w ok. 2 min.
Po dwóch szkoleniach jakie zorganizował Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Kole i które przyniosły ogromne zainteresowanie już dziś można zgłaszać się na kolejne szkolenie.
W dniach 14-15 czerwca 2014 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym odbyło się szkolenie „Terapia ręki I i II stopień”, dotyczące wspomagania rozwoju dzieci z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności w zakresie małej motoryki. Szkolenie prowadzili specjaliści z zakresu neurologii wieku rozwojowego:mgr Jacek Szmalec i dr Radosław Rutkowski. Wzięło w nim udział 45 uczestników, a wśród nich: pedagodzy specjalni, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, rehabilitanci oraz terapeuci pracujący w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie chęcią uczestnictwa w organizowanych warsztatach oraz konieczność zdobywania nowych kwalifikacji przez nauczycieli 20-21 września odbyło się kolejne szkolenie „Metoda werbotonalna I stopień”, w którym wzięło udział 16 uczestników, w tym: logopedzi, pedagodzy specjalni oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze szkół i przedszkoli gminnych i powiatowych, a także z placówek z Konina. Szkolenie prowadziła Pani mgr Izabela Łukasiuk -logopeda i jeden z pięciu w Polsce Trenerów Metody Werbotonalnej. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne moduły tego zagadnienia tj. „Metoda werbotonalna II i III stopień”.
Już w październiku! odbędzie się szkolenie dla osób pracujących w placówkach oświatowych i wykład dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych poświęcony widzeniu. Szkolenie nosi tytuł „Trening widzenia” i poprowadzi je Pan Mikołaj Markiewicz psycholog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się od 33 lat usprawnianiem widzenia. Szkolił się w USA i krajach Europy Zachodniej. Pracuje w Polsce i za granicą. Jest twórcą metody pracy ze wzrokiem – Trening Widzenia®, w której łączy psychologiczne podejście rozwojowe z doświadczeniami zdobytymi przez zagraniczne ośrodki pracy ze wzrokiem.
Podczas szkolenia zostaną omówione wady wzroku, jak również typowe złe nawyki w korzystaniu ze wzroku. Jak można zmienić te nawyki aby efektywnie korzystać ze wzroku a oprócz tego uczestnicy poznają ćwiczenia na poprawę widzenia oraz nauczą się samodzielnie konstruować programy ćwiczeń dla indywidualnych przypadków.
Po dwudniowym szkoleniu 27 października o godz. 10.00 Pan Mikołaj poprowadzi wykład kierowany do rodziców dzieci z zaburzeniami widzenia, pracowników oświatowych oraz wszystkich zainteresowanych z gmin i powiatów. Wykład będzie poświęcony wyżej wymienionym problemom i połączony z otwartą dyskusją zainteresowanych.
JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Zgłoszenia należy kierować do organizatora Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego mieszczącego się przy ulicy Wojciechowskiego 21 A w Kole
lub telefonicznie pod nr tel. 604-798-416