W sprawie przeprowadzonego audytu w szkołach podstawowych i przedszkolach miejskich, Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek pragnie poinformować mieszkańców o proponowanyc"> W sprawie przeprowadzonego audytu w szkołach podstawowych i przedszkolach miejskich, Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek pragnie poinformować mieszkańców o proponowanyc"> Szansa dla młodych nauczycieli! - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
(1)
R E K L A M A
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 12.7

Szansa dla młodych nauczycieli!

Autor: 04 Sierpień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
Szansa dla młodych nauczycieli!
©
(1) | Czytano:
3,919 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W sprawie przeprowadzonego audytu w szkołach podstawowych i przedszkolach miejskich, Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek pragnie poinformować mieszkańców o proponowanych zmianach w oświacie:

R E K L A M A
1
Czytano:
3,919 razy
Udostępnij

Jednym z moich priorytetów na urzędzie Burmistrza jest troska o pracę dla mieszkańców miasta Koła. W tym też między innymi duchu zleciłem przeprowadzenie audytu w szkołach i placówkach, zdając sobie sprawę że zatrudnianie młodych nauczycieli (stażystów, kontraktowych) może pociągnąć za sobą skutki finansowe.

Dobro każdego obywatela nie można jedynie mierzyć środkami finansowymi jakie może ponosić gmina. Oszczędności trzeba i należy szukać w takich aspektach życia szkoły gdzie one są możliwe do uchwycenia.

Po wnikliwej analizie projektów arkuszy organizacyjnych wiem, że można pogodzić dwie rzeczy: stopniowe zatrudnianie nowych nauczycieli i szukanie oszczędności na różnych poziomach życia szkoły.

W każdej szkole i placówce bez konieczności zwalniania jakiegokolwiek nauczyciela, a dysponując jedynie godzinami ponadwymiarowymi wiem, że istnieją możliwości zatrudniania nowych nauczycieli. Młodzi nauczyciele będą mieli okazję korzystać z doświadczenia nauczycieli z dużym stażem pracy – przyniesie to korzyść całej społeczności szkolnej. Dlatego będę rekomendował wszystkim dyrektorom szkół i placówek zatrudnianie nowych nauczycieli. O kwalifikacjach i przydatności danego nauczyciela do placówki zdecyduje każdorazowo dyrektor szkoły czy placówki. Moja decyzja o rekomendowaniu zatrudniania nauczycieli w miejsce części godzin ponadwymiarowych wynika z faktu, iż dyrektorzy 11 kolskich placówek oświatowych wykazali łącznie 774 godziny ponadwymiarowe.

Rokrocznie będę wnikliwe przeglądał organizację pracy szkół, poszukiwał oszczędności tam gdzie jest to możliwe, ale mogę z całą mocą podkreślić, że nie będzie to działanie ze szkodą dla ucznia i nauczyciela, że będzie to działanie transparentne i nacechowane dobrem mieszkańców, dostrzeganiem ich problemów i szukaniem możliwości pomocy.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
gość · 05 Sierpień 2015
Najwyższy czas zrobić porządek z nadgodzinami i czasem pracy nauczycieli.Brak młodych nauczycieli odbije się na poziomie nauczania w najbliższym czasie i wtedy już będzie za póżno na reakcję władz.
Miasto Koło
Wielka Sobota- dzień ciszy, adoracji i święcenia pokarmów. Sprawdź godziny święceń w kolskich parafiach
3 godziny temu 1,342

Wielka Sobota- dzień ciszy, adoracji i święcenia pokarmów. Sprawdź godziny święceń w kolskich parafiach

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [11.04.2025-18.04.2025]
4 godziny temu 902

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [11.04.2025-18.04.2025]

Gmina Kościelec
Wielkanocne życzenia Wójta Gminy Kościelec
22 godziny temu 345

Wielkanocne życzenia Wójta Gminy Kościelec

Powiat Kolski
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
23 godziny temu 761

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Powiat Kolski
Wielki Piątek: Głęboka Refleksja przy Liturgii Męki Pańskiej
1 dzień temu 2,014

Wielki Piątek: Głęboka Refleksja przy Liturgii Męki Pańskiej

Inne
Trwa dobra passa zawodników Oyama Karate!
16
1 dzień temu 2,842

Trwa dobra passa zawodników Oyama Karate!