(3)|
Czytano: 8,259 razy |
przeczytasz w ok. 3 min.
Na przełomie września i października br. dzielnicowi KPP w Kole odbyli spotkania z radnymi miasta Koła oraz poszczególnych gmin powiatu kolskiego, w trakcie których omawiano sprawy bezpieczeństwa mieszkańców w obsługiwanych rejonach.
Radny jako przedstawiciel społeczności lokalnej i dzielnicowy jako gospodarz przydzielonego rejonu wspólnie diagnozowali zagrożenia oraz szukali rozwiązań mogących wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa, eliminację zagrożeń, często drobnych aczkolwiek dokuczliwych dla mieszkańców. Na podstawie uzyskanych informacji powstała mapa zagrożeń ze wskazaniem zagrożenia, czasookresu jego występowania, która stałą się jednocześnie podstawą do opracowania zadań dla poszczególnych funkcjonariuszy policji. Należy podkreślić, że część uwag szczególnie z zakresu infrastruktury drogowej przekazaliśmy do instytucji zarządzających określonymi drogami celem rozważenia możliwości wprowadzenia proponowanych rozwiązań.
Najczęściej w trakcie spotkań dzielnicowych z radnymi zwracano uwagę na :
- zakłócanie spoczynku nocnego przez młodzież i osoby spożywające alkohol
- wyprowadzanie zwierząt na place zabaw
- zaśmiecanie przydrożnych rowów, lasów i powstawanie dzikich wysypisk śmieci
- niszczenie mienia w rejonie przystanków, boisk itp.
- nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczenia prędkości.
Jako Policja jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy i uwagi dotyczące zagrożeń. Komendant Powiatowy Policji w Kole inst. Waldemar Lewandowski wielokrotnie podkreślał, że „tylko ścisła współpraca z wieloma podmiotami może przynieść istotny wpływ na wzrost poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu". Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że efektem naszych działań jest stworzenie „społecznej mapy zagrożeń".
Większość radnych bardzo pozytywnie oceniła projekt kolskiej Policji. Zdaniem radnej miasta Koła Pani Izabeli Nuszkiewicz pomysł utworzenia mapy na podstawie informacji uzyskanych od samorządowców zasługuje na pełne poparcie. Jej zdaniem w ten sposób Policja nie tylko spełnia swoje podstawowe zadanie jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, ale przede wszystkim buduje dobre relacje ze społeczeństwem. Uznała, że realizując swój projekt, Policja wychodzi niejako naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. (na zdjęciu sierż. Jarosław Szczerbiak podczas spotkania z radną Panią Izabelą Nuszkiewicz)
W trakcie spotkania z dzielnicowym asp. szt. Krzysztofem Kasiorkiem wieloletni sołtys m. Rgielew a jednocześnie radny gminy Kłodawa Pan Antoni Rzetelski odniósł się bardzo pozytywnie do powyższej inicjatywy.Podkreślił, że jako samorządowiec, bardzo dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy naszego powiatu. Był zadowolony z faktu, że Policja otwiera się na sugestie i uwagi społeczeństwa w sprawie tak ważnej jak bezpieczeństwo.
Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. W. Lewandowski podkreślił, że jest to nowy etap współpracy na linii dzielnicowy - radny, ale lista podmiotów pracujących na rzecz bezpieczeństwa jest długa i będziemy starali się na bieżąco z nimi współpracować, aby nasze działania były efektywniejsze.
Pani Nuszkiewicz zawsze jest po stronie mądrych inicjatyw społecznych.Rozumie swoje działanie jako radna naszego miasta czego o wielu nie można powiedzieć
~mama ·
10 Listopad 2011
z tym zakolocaniem spokoju to cos powinni zrobic, po nocach krzyki, wrzaski, gzia sie czy cos, wyja do ksiezyca, tluka butelki , spac nie daja cholerne dzieciaki
~mateusz ·
10 Listopad 2011
znasz swojego dzielnicowego?
99,9 nie zna:)
tyle w temacie