W maju 1989 roku powstał Zespół Ludowy Grzegorzewianki, który od tamtej pory nieustannie pielęgnuje tradycje i kulturę ludową. Obecnie zespół obchodzi 35-lecie swojej działalności, co uczczono podczas uroczystości w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie.
Podczas jubileuszu zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać historii zespołu oraz relacji z jego dotychczasowych osiągnięć. Kierownik grupy przedstawił wszystkich obecnych członków zespołu, podkreślając ich wkład w rozwój i działalność „Grzegorzewianek”.
Uroczystość wzbogacono występami dzieci z miejscowego przedszkola oraz dwóch uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Grzegorzewie, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Na scenie wystąpił także zaprzyjaźniony Zespół Ludowy „Przedeczanki”, który wykonał kilka utworów, wzbudzając entuzjazm publiczności.
Kulminacyjnym punktem uroczystości był występ „Grzegorzewianek”. Zespół zaprezentował wybrane utwory ze swojego bogatego repertuaru, które zostały nagrodzone owacjami na stojąco. Publiczność miała również okazję do wspólnego śpiewania pieśni ludowych, co stworzyło atmosferę wzruszenia i integracji.
Podczas wydarzenia członkowie zespołu przyjmowali liczne gratulacje i życzenia od zaproszonych gości. W imieniu Starosty Kolskiego życzenia przekazał Waldemar Banasiak, Członek Zarządu Powiatu Kolskiego. Samorząd Gminy Grzegorzew reprezentowali Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sosnowski, Radni oraz Zastępca Wójta Katarzyna Fila.
Z okazji jubileuszu Samorząd Gminy Grzegorzew wręczył zespołowi oraz zgromadzonym pamiątkowe albumy ze zdjęciami i wspomnieniami dokumentującymi działalność „Grzegorzewianek”.
Władze samorządowe i organizatorzy uroczystości podziękowali członkom zespołu za ich wieloletnią działalność artystyczną. Podkreślono, że występy „Grzegorzewianek” uświetniają liczne uroczystości na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim, stanowiąc jednocześnie wspaniałą formę promocji lokalnych tradycji i kultury.
Jubileusz „Grzegorzewianek” stał się nie tylko okazją do świętowania, ale także przypomnieniem o wartości, jaką stanowi pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego.