Andrzej Starżyński wygrywa 44 Międzynarodowy Bieg Warciański [WYNIKI]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Październik 2024 przeczytasz w ok. 3 min.
© Redakcja e-kolo.pl
8,050 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W niedzielę, 20 października, punktualnie o godzinie 12:00 w parku im. Moniuszki w Kole rozpoczął się 44. Międzynarodowy Bieg Warciański, połączony z 13. PZLA Mistrzostwami Polski Kobiet w biegu na 10 kilometrów. Tegoroczna edycja biegu, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, zgromadziła 534 zawodników na starcie.

0
8,050 razy

Uczestnicy docenili nie tylko dobrze przygotowaną trasę, ale także doskonałe warunki atmosferyczne – piękną, złotą polską jesień z umiarkowanym wiatrem i słońcem, które sprzyjały osiąganiu dobrych wyników.

Trasa i organizacja

Start i meta biegu tradycyjnie umiejscowione były w parku im. Moniuszki, a biuro zawodów oraz strefa wręczania nagród znajdowały się w pobliskiej hali sportowej MOSiR-u. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg wydarzenia, co podkreślali zarówno zawodnicy, jak i kibice licznie zgromadzeni wzdłuż trasy. Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę.

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Na linii startu pojawili się nie tylko amatorzy biegania, ale również profesjonalni biegacze, co zapewniło wysoki poziom sportowy zawodów. Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Starżyński, reprezentujący LKB Rudnik/4 PSAP, który pokonał dystans w czasie 30:23. Na podium znaleźli się również Dawid Borowski (30:41) oraz Wojciech Serkowski z GKS Cartusia Kartuzy (30:54). Wśród kobiet triumfowała Sabina Jarząbek, zawodniczka KKL Kielce, z czasem 32:22, która tym samym obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 10 km. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Lisowska z KS AZS UWM Olsztyn (32:44), a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Brzezińska z CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (33:05).

Sabina Jarząbek ponownie mistrzynią Polski

Sabina Jarząbek, która z czasem 32:22 zwyciężyła w kategorii kobiet, po raz kolejny sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. W rozmowie z naszym portalem podkreśliła swoje zadowolenie z tegorocznych zawodów, szczególnie chwaląc trasę biegu. Jak zaznaczyła, liczyła na poprawienie swojego rekordu życiowego, a obrona tytułu sprawiła jej ogromną radość. „Jestem szczęśliwa, że udało mi się utrzymać tytuł mistrzyni Polski, trasa była doskonała, a warunki pogodowe idealne. Ten dzień zapamiętam na długo” – powiedziała.

Wyniki Mistrzostw Polski Kobiet

1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce) – 0:32:22
  2. Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) – 0:32:44
  3. Aleksandra Brzezińska (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) – 0:33:05

Sabina Jarząbek na mecie

Klasyfikacja drużynowa

W rywalizacji drużynowej najlepszą ekipą okazał się KUNA Team, zdobywając pierwsze miejsce, tuż za nimi uplasowała się drużyna Biegaj z Dymkiem, a na trzeciej pozycji znalazł się Pałuki Running Team. Zespoły te rywalizowały z pełnym zaangażowaniem, co przyczyniło się do wysokiej jakości zmagań na trasie.

Lokalne sukcesy

Najlepszym biegaczem z powiatu kolskiego był Wiktor Kujawa, który zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 32:55. Na wyróżnienie zasługują również Marcin Wojewoda, który ukończył bieg na 44. miejscu, oraz Łukasz Wojnicki, który uplasował się na 65. miejscu.