Kościelec - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

Autor: UG Kościelec 26 Lipiec 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
©
5,343 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Tegoroczne zawody sportowo – pożarnicze druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kościelec odbyły się na placu za Szkołą Podstawową w Trzęśniewie, gospodarzem tegorocznej rywalizacji byli druhowie z OSP w Gąsiorowie.

0
5,343 razy

Komendant Gminny Związku OSP RP w Kościelcu druh Marek Straszewski wprowadził drużyny na teren rozgrywek, a następnie złożył Wójtowi Gminy Kościelec Druhowi Dariuszowi Ostrowskiemu meldunek o rozpoczęciu zawodów. Zebranych gości powitał Prezes Gminnego Związku OSP RP w Kościelcu druh Józef Pacholski. Do rywalizacji w grupie „A” seniorów przystąpiło 12 jednostek, w grupie „C” kobiet 3 drużyny. 7 jednostek OSP wystawiło swoje Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które startowały w różnych kategoriach wiekowych i konfiguracjach.  Druhny i druhowie wystartowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami i w ćwiczeniach bojowych.Po zakończeniu zawodów protokół końcowy odczytał sędzia główny zawodów kapitan Kamil Jasiński. Klasyfikacja końcowa ułożyła się następująco: w kategorii wiekowej chłopcy od 10 do 12 lat zwyciężyła drużyna ze Straszkowa, w kategorii dziewcząt 10 – 12 lat wygrały druhenki ze Straszkowa. W kategorii chłopców 12 do 16 lat zwycięzcami zostali strażacy z Trzęśniewa, drugie miejsce zajęła drużyna z Gąsiorowa, a na trzecim miejscu uplasował się zespół ze Straszkowa. W kategorii MDP dziewcząt zwyciężyły zawodniczki ze Straszkowa. W kategorii MDP drużyny mieszane od 12 do 16 lat zwycięską okazała się drużyna z Ruszkowa Pierwszego, drugie miejsce wywalczyli młodzi strażacy z Dąbrowic Starych, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Dobrowa. W grupie „C” kobiecych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce wywalczyły panie z Trzęśniewa, druhny z Dobrowa zajęły drugie miejsce, a na trzecim miejscu znalazły się zawodniczki z Ruszkowa Pierwszego. Klasyfikacja w najbardziej obleganej grupie „A” mężczyzn ułożyła się następująco: Najwyższe podium należy do drużyny z Dobrowa, tuż za nimi o ułamek sekundy Druhowie z Ruszkowa Pierwszego, a puchar za trzecie miejsce odebrali strażacy z Dąbrowic Częściowych. Gospodarzem przyszłorocznych zawodów sportowo – pożarniczych będą Dąbrowice Stare.W zakładce Telewizja dostępna jest filmowa relacja z zawodów. Link poniżej.