Studia podyplomowe to rodzaj wyższych studiów, adresowanych do absolwentów studiów minimum pierwszego stopnia. W Polsce istnieje wiele uczelni, oferujących tego typu edukację uzupełniającą. Zainteresowanie jest spore. Dlaczego warto stawiać na studia podyplomowe? Sprawdź.
Dzięki studiom podyplomowym zdobywasz konkretne umiejętności, wiedzę i kompetencje, umożliwiające awans zawodowy lub niekiedy też przebranżowienie. Dokształcanie we współczesnym świecie jest bowiem bardzo ważne i znacząco wpływa na Twoje szanse zaistnienia na rynku pracy. Dodatkowo, mając dyplom uczelni wyższej, zwiększasz swoją konkurencyjność i udowadniasz potencjalnym pracodawcom, że potrafisz świadomie kierować własną, zawodową karierą.
Praca IT Bydgoszcz - pracodawcy czekają na Twoje CV!
Być może już od lat pracujesz w zawodzie i nie możesz uzyskać awansu ze względu na brak odpowiedniego wykształcenia czy branżowej wiedzy. Po ukończeniu studiów podyplomowych Twoje szanse na awans i podwyżkę są znacznie większe. Inwestując w siebie, masz prawo oczekiwać, że pracodawca doceni Twoje starania, powierzając Ci nowe obowiązki i zwiększając wysokość pensji.
W niektórych branżach, takich jak: IT czy e-commerce, wiedza i trendy są bardzo zmienne. Wciąż powstają nowe koncepcje, strategie i rozwiązania IT oraz nowoczesne technologie, które musisz znać. Jeśli nie uzupełnisz braków branżowej, specjalistycznej wiedzy, nie będziesz w stanie utrzymać etatu i efektywnie wykonywać swoich obowiązków.
Branża it stoi przed Tobą otworem, zapoznaj się z ciekawymi artykułami branżowymi!
Wiele przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom dofinansowanie do szkoleń i studiów podyplomowych, by utrzymać wysoką jakość swoich usług. Dokształcanie jest wówczas inwestycją długoterminową, warunkującą przyszłość danego biznesu. Wykłady i zajęcia praktyczne w szkole podyplomowej oznaczają dostęp do najnowszej wiedzy i odkryć naukowych. Dzięki niemu rozwija się zarówno sama firma, jak i jej personel.
Część absolwentów uczelni wyższych postanawia rozpocząć studia podyplomowe ze względów osobistych. Dla wielu studia są świetnym sposobem na rozwijanie własnej pasji, która często wiąże się też z zainteresowaniami zawodowymi. Zdarza się, że programiści postanawiają studiować zarządzanie, marketing lub rozpocząć studia managerskie MBA. Niektórzy inżynierowie traktują podyplomówkę jako odskocznię od codziennych zajęć i zdobywają wiedzę z nowych dziedzin, takich jak: żywienie, mentoring czy relaksacja i joga.
Studia podyplomowe nie muszą więc być formą kontynuacji studiów dziennych lub zaocznych I lub II stopnia. Ciągłe dokształcanie i zdobywanie wiedzy oraz kompetencji w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje, sprawia, że spełniasz się w sferze osobistej. Rozwijasz się poprzez pasję, dzięki której masz większą motywację do życia i pracy.
Oferta studiów podyplomowych w Polsce i na świecie jest obecnie bardzo rozbudowana i każdy znajdzie w niej propozycję na miarę swoich potrzeb. Warto stawiać na edukację i stale poszerzać swoją wiedzę. To działanie, dzięki któremu budujesz silną pozycję na rynku pracy i możesz szybko się przebranżowić, gdy zaistnieje taka potrzeba. Studia podyplomowe są także ciekawą formą rozwijania osobistych zainteresowań. Jest to również forma inwestycji w kapitał ludzki, bez którego nie ma mowy o konkurencyjności firm.
Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/praca-w-c-gdzie-najlepiej-szukac-zatrudnienia