3 Maraton 24-godzinny pod dachem został oficjalnie zakończony przez przekazanie sprzętu na dziecięcy odział kolskiego szpitala.
Dzisiaj nastąpił finał 3 "Maratonu 24 h pod dachem", a tym samym przekazanie na ręce p.o. Dyrektora SPZOZ w Kole Grzegorza Gibaszka oraz Lekarza Kierującego Oddziałem Dziecięcym i Noworodkowym – Agaty Ignaczak bardzo potrzebnego sprzętu medycznego. Po raz kolejny nasi mieszkańcy nie zawiedli. Dzięki wykręconym i wybieganym przez nich kilometrom, za które od początku powstania imprezy "płaci " Fundacja Wood-Mizer oraz zbiórce, możemy pochwalić się, prawie okrągłą sumą 12 tys złotych. Dzięki takiej kwocie oraz małym negocjacjom, udało się dopiąć celu i zakupić planowany Gastrolyzer+ . Jest to niewielkie, ale bardzo potrzebne urządzenie, które na podstawie ilości wydychanego wodoru pozwala na szybką i sprawna diagnostykę pacjentów z oddziału dziecięcego.
- podsumowuje Malinowa Mamba
19 i 20 listopada w hali MOSiR w Kole odbył się trzeci maraton pod dachem. W tym roku uczestnicy zdołali osiągnąć: 897 km łącznie na bieżni oraz 3006 na rowerkach - to bilans tegorocznej akcji co daje w przeliczeniu sponsora 3 złote za każdy kilometr na bieżni oraz 2 złote za przejechanie kilometra na rowerku. Podsumowując w trakcie maratonu uzyskano kwotę: 2 691 złote z bieżni i 6 012 złote z rowerków, co daje razem 8 703 złotych!
Gastrolyzer Gastro+ służy do monitorowania zawartości wodoru w wydychanym powietrzu. Wodorowe testy oddechowe umożliwiają wykrywanie nietolerancji pokarmowych, wykrywanie zespołu jelita drażliwego (IBS), zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO).
Gastrolyzer Gastro+ jest doskonałym narzędziem dla gastroenterologów, dietetyków, lekarzy pierwszego kontaktu, pracowni endoskopowych i gastroenterologów dziecięcych.
Możliwe jest wykonywanie następujących testów wodorowych:
Gastrolyzer Gastro+ jest przenośnym, łatwym w obsłudze aparatem. Kolorowy monitor dotykowy zapewnia intuicyjną obsługę urządzenia, ułatwiającą przeprowadzenie badania. Aparat umożliwia pobranie próbki oddechowej za pomocą ustnika albo maski. Możliwość pobierania próbek za pomocą maski jest szczególnie istotna w przypadku dzieci lub pacjentów niewspółpracujących. Wyniki zapisane w pamięci rejestratora można przeglądać na ekranie aparatu.
źródło: synecpol.pl