W minioną niedzielę czterech piłkarzy Nałęcza Babiak wzięło udział w V biegu „Policz się z cukrzycą”, który miał miejsce na ulicach Warszawy. Impreza była częścią obchodów 19. finału WOŚP.
Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ”Policz się z cukrzycą” to nietypowe zawody. Uczestnicy nie rywalizują ze sobą o miejsca, nie są mierzone im czasy przez sędziów, a przedsięwzięcie ma charakter happeningu. Celem biegu oraz całej akcji jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych. Taka wiadomość pozwoli cukrzykom dawkować odpowiednią ilość insuliny po ich spożyciu.
9 stycznia uczestnicy pokonali pięciokilometrową trasę wiodącą m.in. Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i Alejami Jerozolimskimi. Start i meta zawodów zlokalizowane były w pobliżu sceny głównej przed Pałacem Kultury i Nauki.
W warszawskim biegu uczestniczyło czterech piłkarzy babiackiej Nałęczy: Michał Stasiak, Szymon Piekarski, Paweł Stawicki oraz Krzysztof Witkowski. Zajęło im to niewiele ponad 20 minut. Co ciekawe, ulicami Warszawy przebiegło tego dnia 3047 uczestników, tyle właśnie, ile Fundacja WOŚP zakupiła pomp insulinowych w ramach ogólnopolskiego programu leczenia dzieci z cukrzycą.
Bieg „Policz się z cukrzycą” odbywał się także w wielu innych miejscowościach, m.in. Chorzowie, Szczecinie, Rawiczu i Kwidzynie.