(4)
R E K L A M A
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6.6

Tak wielu zakażeń w powiecie nie mieliśmy od dawna

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Styczeń 2022 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Tak wielu zakażeń w powiecie nie mieliśmy od dawna
© Pixabay
(4) | Czytano:
20,006 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia za ostatnią dobę aktualizuje nie tylko liczbę osób przebywających na kwarantannie, ale i tych, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19.

R E K L A M A
4
Czytano:
20,006 razy
Udostępnij
Spis treści

Powiat Kolski

Liczba zakażonych: 41
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 4,74


Liczba przypadków śmiertelnych: 2:

  • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1
  • wyłącznie z powodu COVID: 1

Liczba osób objętych kwarantanną 552
Liczba wykonanych testów: 139
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 49

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Zuza · 21 Styczeń 2022
W ostatnim tygodniu grudnia (23-31 grudnia) osoby zaszczepione stanowiły 57,08 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem. Z kolei w pierwszych dniach stycznia (4-10 stycznia 2022 r.) zaszczepieni odpowiadali za 52 proc. zakażeń. Takie dane można zobaczyć na oficjalnych stronach Ministerstwa Zdrowia. Resort podał już dane za kolejny tydzień stycznia, czyli okres od 11 do 17 stycznia. W tych dniach stwierdzono zakażenia u 110 743 osób. Z tego 56,3 proc. (62 323 osób) stanowiły osoby w pełni zaszczepione, natomiast 43,7 proc. (48 420 osób) to osoby niezaszczepione. Dane jako pierwszy przedstawił na Twitterze Jerzy Wasiukiewicz. Szczegółowe liczby prezentujące aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce można sprawdzić w ogólnodostępnej Bazie Analiz Systemowych i WdrożeniowychCo ciekawe, w Polsce spadła liczba osób zaszczepionych, która obecnie wynosi 49,15 proc. wszystkich obywateli. Jak to możliwe? Otóż za osobę w pełni zaszczepioną uważa się osobę, która przyjęła pełną dawkę szczepionki nie później niż 12 miesięcy temu. Część osób, która przyjęła dwie dawki w styczniu 2021 roku, a dotychczas nie zaszczepiła się tzw. „dawką przypominającą”, jest traktowana jako osoba niezaszczepiona.
Oroku Saki · 21 Styczeń 2022
Dalej noście maseczki z wywalonymi nosami na zewnątrz. Dalej tak róbcie.
gość · 21 Styczeń 2022
A jak nie było zaszczepionych to też byli chorzy na covida w zeszłym roku.. już nikt nie pamięta? Wniosek taki że i ZASZCZEPIENI I NIEZASZCZEPIENI roznoszą tak samo. Przesłanki do tego, że zaszczepieni mogą roznosić wirusa w internecie były już w tamtym roku. Ale to na niszowych portalach, gdzie mało kto zagląda, bo za dużo tekstu i za mało zdjęć. Onet, wp i Facebook lepszy
Aldona · 20 Styczeń 2022
Już się ukryć nie da, że roznoszą i zarażają się i innych zaszczepieni. Im więcej zaszczepionych w regionie , tym wiecej chorych. A miało być tak pięknie. Cóż... Zaszczepionymi spada odporność na łeb na szyję.
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [23-03 - 30-03-2025]
16 godziny temu 6,959

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [23-03 - 30-03-2025]

Inne
Smutne zakończenie akcji: Łoś uwięziony na ogrodzeniu
1 dzień temu 25,741 2

Smutne zakończenie akcji: Łoś uwięziony na ogrodzeniu

Powiat Kolski
Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w biegach przełajowych
2 dni temu 6,470

Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w biegach przełajowych

Gmina Kościelec
Juniorzy z Kościelca bliscy awansu do III ligi
2 dni temu 1,707

Juniorzy z Kościelca bliscy awansu do III ligi

Wydarzenia
Michał Wiśniewski Akustycznie IV w Kole - zostały ostatnie wolne bilety!
2 dni temu 3,779

Michał Wiśniewski Akustycznie IV w Kole - zostały ostatnie wolne bilety!

Powiat Kolski
Ranking feminizacji samorządów lokalnych. Jak wypadają w nim gminy powiatu kolskiego?
2 dni temu 4,040 2

Ranking feminizacji samorządów lokalnych. Jak wypadają w nim gminy powiatu kolskiego?