12 kwietnia 2018 roku odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez klasy 0 – III "Kłodawa – moja mała ojczyzna" w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Tego dnia szkołę odwiedziło wielu zacnych gości. Obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty , delegatury w Koninie, władz samorządowych oraz powiatowych, ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Stowarzyszenia "Sprawni inaczej" oraz dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Kłodawie wraz z opiekunami.
Projekt był kontynuacją trzech ubiegłych lat. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie podróżowali po krajach europejskich. W 2015/2016 poznawali kontynenty. Różne regiony Polski zwiedzali w roku 2016/2017, a w 2017/2018 poznawali historię Kłodawy.
Zanim uczniowie podsumowali projekt, odbyli cykl wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi. Zwiedzili Kopalnię Soli "Kłodawa" w Kłodawie, łącznie z Podziemną Trasą Turystyczną, Muzeum Karmelitów znajdujące się przy Kościele Parafialnym, zabytkowy kościół p.w. Św. Fabiana i Sebastiana, miejsca Pamięci Narodowej, cmentarz żydowski, bramę "Salve", Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy. W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi szkoła gościła p. Wojciecha Duszę- pasjonata lotnictwa, p. Jadwigę Tyksińską – przedstawiciela Rady Miejskiej oraz artystkę ludową, przedstawicieli Kopalni Soli.
Podsumowując projekt, uczniowie klasy IIIb i IIId, rozpoczęli od legendy powstania Kłodawy. Klasa IIIe przedstawiła nadanie praw miejskich w 1430 roku. Krótką historię Akademii Krakowskiej przybliżyli uczniowie klasy IIIa i IIIc. Nie sposób było nie wspomnieć o mniejszościach narodowych zamieszkujących przed wojną Kłodawę – Żydach i Romach. Młodzi aktorzy z klasy IIa i IIb pokazali jak żyli i bawili się dawni mieszkańcy, wykonując tańce charakterystyczne dla danych społeczności. Historię powstania największego zakładu pracy i jednocześnie patrona szkoły - Kopalni Soli "Kłodawa", przedstawili najmłodsi uczniowie z oddziału "0". Ostatnim punktem podsumowania była historia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, z którą zapoznali zgromadzonych uczniowie klasy Ia i Ib.