Architektura, a szczególnie architektura wnętrz jest częstym tematem fotografujących. Klimat, często niepowtarzalny, starych wnętrz przykuwa uwagę nie tylko swą formą, ale również atmosferą, która udziela się zwiedzającym. Fotografowanie takich wnętrz nie należy do zadań łatwych. Wnętrza pałacu, galerii i wozowni w Rogalinie mają swój niepowtarzalny klimat. Stąd pomysł Kolskiego Klubu Fotograficznego "Fakt", aby jeden z plenerów fotograficznych poświęcić właśnie temu miejscu. Efekty można oglądać na otwartej właśnie nowej wystawie w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
Pałac w Rogalinie został zbudowany w latach 1770 – 1776 przez Kazimierza Raczyńskiego pełniącego funkcję pisarza koronnego, a następnie starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na terenie okazałego parku, w którym można podziwiać kilkusetletnie dęby i inne bardzo ciekawe okazy drzew. Sama wieś Rogalin, sięga swymi początkami XIII w. Swą sławę zawdzięcza pięknemu położeniu, ciekawej historii i nienaruszonej kompozycji zespołu pałacowo-parkowego, głównej siedziby zasłużonego dla Polski rodu Raczyńskich.
Zdjęcia wnętrz pałacowych fotografowano w naturalnym oświetleniu. Właściwe wykorzystanie jego walorów pozwoliło twórcom wydobyć plastykę wnętrza i oddać w sposób naturalny atmosferę każdego pomieszczenia. Wnętrza pałacowe są doskonale przygotowane do ekspozycji wszystkich eksponatów i dzieł malarstwa. Powozownia posiada bogate zasoby pojazdów zaprzęgowych używanych na różne okazje - dalekie podróże, przejażdżki - komfortowo wyposażonych i co ważne dziś, zachowanych w doskonałym stanie. Propozycja spaceru po pałacu w Rogalinie być może zainspiruje do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego miejsca. W ramach organizowanego przez Muzeum Technik Ceramicznych wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży - "Lato w muzeum" odbyła się wycieczka i zwiedzanie pałacu i parku w Rogalinie. Obecnie kolskie muzeum zaprasza do obejrzenia ekspozycji fotograficznej prezentującej ten niezwykle ciekawy wielkopolski zespół zabytkowy.