LO KOŁO: Sportowcy z sukcesami na Mistrzostwach Powiatu

Autor: 29 Wrzesień 2016 przeczytasz w minutę
©
(1) | Czytano:
10,523 razy | przeczytasz w minutę

W dniu 21.09.2016r na stadionie ZSP Powiercie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W mistrzostwach wzięło udział pięć szkół: ZSP Powiercie, ZST Koło, ZSEiA Koło, ZSR-CKU Kościelec oraz LO Koło.

1
10,523 razy
Najwięcej złotych medali zdobyli uczniowie LO, którzy zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową. Na 19 kompletów medali licealiści zdobyli 9 złotych medali, 5 srebrnych i 4 brązowe, pozostałymi medalami musiały podzielić się cztery szkoły.

Mistrzami powiatu z LO Koło zostali: Julia Nowicka - 100m, Julia Bagińska - 400m, Iga Przybylska - 1500m, Marta Zygmunt - 800m, Patryk Kikosicki - 100m, Paweł Obiała - 200m, Szymon Stelmasik - pchnięcie kulą, Dagmara Fila - 200m, a wicemistrzami: Bartosz Sowiński - 1500m, Kacper Ułański - 3000m, Weronika Żabierek - pchnięcie kulą, Dominika Fila - skok w dal oraz Sandra Zduńczyk - rzut oszczepem. Brązowymi medalami poszczycić się mogą: Rafał Stasiak - pchnięcie kulą, Jakub Galiszkiewicz - skok w dal, Filip Wasiak - 200m, Natalia Kozielska - 100m. Opiekunem drużyny był Tomasz Jagiełło.

Na zakończenie zawodów odbyła się sztafeta szwedzka[100m+200m+400m+800m]. Wśród dziewcząt złoty medal zdobyły uczennice liceum, a chłopcy z LO wywalczyli medal srebrny. Mistrzowie powiatu będą reprezentować nasz rejon na finale wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu w dniu 05.10.2016r.Życzymy powodzenia.