(5)|
Czytano: 8,650 razy |
przeczytasz w ok. 2 min.
Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, zebrały się poczty sztandarowe, władze samorządowe powiatu i miasta, organizacje polityczne, kombatanci, Sybiracy, młodzież szkolna i mieszkańcy miasta.
Okazja ku temu była szczególna – 96 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod tablicą pamiątkową wmurowaną w budynek starostwa złożono wiązanki kwiatów, po czym w zorganizowanym pochodzie zebrani przeszli na ul. Grodzką, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową ufundowaną przez Solidarność, na znak pamięci, że tutaj mieścił się komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa, tam przesłuchiwano i mordowano ludzi. Potem zebrani przeszli do pomnika powstańców 1863, gdzie orkiestra kolska odegrała Hymn Narodowy. Na cokole pomnika poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a dyrektor – doktor Muzeum Krzysztof Witkowski i starosta kolski Wieńczysław Oblizajek wygłosili krótkie przemówienia związane z dzisiejszym świętem. Po tej ceremonii zebrani przemaszerowali do kolskiej fary, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Na czele pochodu kroczyła Miejska Orkiestra Dęta pod dyrygenturą Krzysztofa Lityńskiego. Po raz kolejny w uroczystości udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych przy Zespole Szkół Technicznych w Kole oraz Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Chłopcy i dziewczęta w uniformach wojskowych prezentowali się znakomicie.
Ks. proboszcz kolskiej fary powitał m.in. wszystkich obecnych, a szczególnie wszystkie poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, służby mundurowe, kombatantów, Sybiraków i inne.
W kazaniu ks. proboszcz Józef Wronkiewicz, nawiązał do patriotyzmu, jaki wyrósł na prawie Bożym i jaki przez tyle lat jest w polskim narodzie. – Rodzina i szkoła powinna wychowywać młodzież w duchu Patriotyzmu, miłości Ojczyzny i jej wartości. Cieszę się, że taka duża ilość mieszkańców uczestniczyła w dzisiejszej niezwykle ważnej dla Polaków uroczystości – powiedział kaznodzieja.
W uroczystej Mszy św. uczestniczył także ks. proboszcz Władysław Waszak z kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej na Bliznej oraz Gwardian Klasztoru Ojciec Oswald Jasielski.
Całość Liturgii swoim śpiewem uświetnił Chór farny Lutnia pod dyrekcją Jana Kordylewskiego.
Najważniejsze jest to co sie soba reprezentuje .moim zdaniem normalnie sie ubrał ale widać niektórym juz nawet ubiór przed wyborami przeszkadza....
Liczę na wygrana panie Mazurkiewicz
mch ·
12 Listopad 2014
Dzięuje pani Magdalenko za zwrócenie uwagi. Po prostu...skiksowałem - przepraszam wszystkich których wprowadziłem w błąd. Już poprawiamy.
kk ·
12 Listopad 2014
Ktoś z portalu jest chyba fanem Pana KM, bo ciągle na pierwszym planie...
aga ·
12 Listopad 2014
Dlaczego pana Mazurkiewicza nie stać aby w takim dniu jak wczorajszym ubrać się stosownie do okoliczności- widać koszulę bez krawata, jakiś plaszcz i buty sportowe?
Kandydacie na burmistrza czy to odpowiedni strój na obchody świeta niepodległości, jeżeli Pan się uważa za osobę publiczną????? czy w podobnym stylu będzie pan urzędował w urzędzie gdyby pan wygrał wybory?????????????????????????
Magdalena ·
12 Listopad 2014
\"Całość Liturgii swoim śpiewem uświetnił Chór farny Lutnia pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego.\"
Poprawcie to...