(0)|
Czytano: 3,966 razy |
przeczytasz w ok. 3 min.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna ogłasza nabór na szkolenie nt. metody werbalno – tonalnej I stopień, które odbędzie się w terminie 20-21 września 2014.
Szkolenie z elementów metody werbo-tonalnej, opracowanej przez profesora Petara Guberinę w latach 50 ubiegłego wieku w Centrum SUVAG w Zagrzebiu z Chorwacji. Celem metody werbo - tonalnej jest przełożenie makroruchy, dotyczące ruchów całego ciała na mikroruchy związane z ruchami narządów mowy i wykorzystanie związku, jaki pomiędzy nimi zaistnieje. Osiąga się to przez stosowanie rytmu ciała, rytmu muzycznego oraz zabaw fonacyjnych. Rytm ciała jest wykorzystywany do wywołania głosu, jak i korygowania nieprawidłowej artykulacji, natomiast ruchy ciała służą nie tylko do tworzenia sylab, ale też do układania zdań bez pomocy odczytywania mowy z ust. W rytmie muzycznym w trakcie terapii wykorzystywane są łatwe wyliczanki-rymowanki, które podkreślają elementy suprasegmentalne mowy tj. akcent, melodia, tempo.
Cel szkolenia:
Zapoznanie terapeutów z elementami metody werbo-tonalnej i wykorzystywaniem jej w procesie rozwoju językowego dzieci z różnymi zaburzeniami: z wadą słuchu, niepełnosprawnych intelektualnie, z cechami autyzmu, z opóźnionym rozwojem mowy.
Prowadzący szkolenie:
Izabela Łukasiuk to jeden z pięciu certyfikowanych trenerów metody werbo-tonalnej, przeszkolonym w ramach cyklu szkoleń organizowanych przez Fundację Orange, we współpracy z Medycznym Centrum Audiofonologii w Brukseli, uprawnionym do przeprowadzania szkoleń na terenie Polski. Jest logopedą, surdopedagogiem, specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej oraz terapeutką integracji sensorycznej.
Forma szkolenia:
Warsztaty połączone z wykładem teoretycznym.
Szkolenie kierowane jest do: logopedów, pedagogów, psychologów, nauczycieli przedszkoli i szkół integracyjnych, powszechnych, specjalnych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Program szkolenia:
1. Założenia teoretyczne metody werbo – tonalnej.
2. Zabawy fonacyjne służące wywołaniu samogłosek i spółgłosek (p, b, m, l).
3. Wywoływanie, utrwalanie, korekcja wymowy samogłosek i spółgłosek (p, b, m, l) w technice rytmu ciała.
4. Wywoływanie, utrwalanie i korekcja wymowy samogłosek i spółgłosek (p, b, m, l) w technice rytmu muzycznego.
Czas trwania szkolenia – 15 h dydaktycznych:
I dzień - od 9.00 do 17.00 (8 x 45 minut)
II dzień – od 9.00 do 16.00 (7 x 45 minut)
Miejsce i termin szkolenia:
Koło
Liczba uczestników:
minimum – 15, maksimum – 25
Cena szkolenia:
390 zł + 23% VAT
Cena wyniesie 400 zł w przypadku spełnienia warunków zwolnienia z VAT, określonych w paragrafie 13 ust. 1 pkt 20 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług:
"§ 13. 1. Zwalnia się od podatku: 20) usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych oraz świadczenie usług i dostawę towarów ściśle z tymi usługami związane;"
Organizator szkolenia:
MAZURSKIE CENTRUM SZKOLEŃ i UBEZPIECZEŃ Dariusz Wyszyński; 14-100 Ostróda ul. Grunwaldzka 25/21, NIP 741-100-40-49,
tel: +48 504 039 756,
e-mail: mazurskie.centrum.szkolen@gmail.com, centrum.szkolen@dwyszynski.mazury.pl, szkoleniainterdyscyplinarne@wp.pl
Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na podany niżej adres mailowy przy wykorzystaniu uniwersalnego formularza zgłoszeniowego dołączonego do tego dokumentu.
Wpłaty należy dokonywać poprzez przelew bankowy na konto organizatora:
mBank: 62 1140 2004 0000 3002 5366 2007
w terminie podanym w wiadomości mailowej lub gotówką bezpośrednio przed rozpoczęciem kursu.
W ramach szkolenia uczestnik otrzymuje drukowane materiały szkoleniowe oraz materiały do pracy.
Po odbytym szkoleniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o jego ukończeniu.
Organizator podczas szkolenia zapewnia napoje (kawa, herbata, woda mineralna) i drobne przekąski (ciasteczka kruche, paluszki, chipsy).
Nocleg oraz dojazd i posiłki – organizacja i koszt uczestnika.
Zaintersowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny z naszą placówką pod numerem telefonu (63) 272 27 89 – kontakt z pedagogiem p. Agnieszka Makarowicz