(1)|
Czytano: 6,127 razy |
przeczytasz w ok. 2 min.
Udział w „akcjach” się opłaca! Finałem zaangażowania się społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole w akcję „Stań po zielonej stronie mocy” jest wyposażenie drugiej pracowni komputerowej w meble, a za bony dla najlepszej klasy oraz dla szkoły za zajęcie I miejsca w powiecie, udało się kupić biurko i białą tablicę.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego każda kolska szkoła szczyci się przeprowadzonymi w czasie letniego wypoczynku remontami, zakupami, udogodnieniami. Służą one uczniom – komfortowi pracy, jakości nauczania, bezpieczeństwu. Także kolska „trójka” powitała swoich podopiecznych miłą niespodzianką, bowiem placówka posiada obecnie dwie pracownie komputerowe. Było to marzeniem dzieci i młodzieży, gdyż podczas lekcji, po ich zakończeniu oraz w czasie przebywania na świetlicy z internetu korzystają wszyscy uczniowie już od 1 klasy. W kilku salach młodzi już siedzą przy nowoczesnych, pojedynczych ławeczkach.
Informowaliśmy już o tym, że w ubiegłym roku szkolnym sama wicedyrektor Grażyna Trocińska oraz nauczyciele, szczególnie wychowawczyni klasy II b Anna Cicha, dołożyli wszelkich starań, by placówka osiągnęła jak najwięcej w konkursie „Stań po zielonej stronie mocy”. Podopieczni zaangażowali się w akcję prosząc wszystkich kolan o przekazywanie elektrośmieci - baterii, płyt, opakowań od płyt, zepsutych telefonów komórkowych oraz ładowarek. Placówka nie zwyciężyła w konkursie, ale została nagrodzona za osiągnięcia klasy oraz na tle powiatu. Decyzją dyrekcji, w szkole powstała druga pracownia komputerowa, wyposażona w komputery od sponsorów, ale w meble z pieniędzy zdobytych za udział w akcji. Młodzi doceniają posiadanie drugiej pracowni, gdyż włożyli wiele wysiłku w jej wyposażenie. A kadra ceni przedsiębiorczość pani wicedyrektor, która z aprobatą patrzy na udział w podobnych akcjach. Przynoszą efekty nie tylko finansowe, ale i wychowawcze.
„Trójka” znów przystępuje do zbierania elektrośmieci w kolejnej edycji programu, i teraz liczy na pełne zwycięstwo. Zwłaszcza, że młodzi nabrali już doświadczenia w zdobywaniu zepsutego sprzętu. W tegorocznej akcji zbiórce podlegają także kasety wideo. Uległa też zmianie formuła, bowiem zdobyte punkty będą przeliczane na pieniądze, za które będzie można wybierać pomoce z katalogu.
Wiadomo już, że za osiągnięcia w licznie prowadzonych akcjach szkoła kupować będzie nowe komputery. Do pełnego wyposażenia nowej, drugiej pracowni potrzeba jeszcze kilku. Do tego czasu prywatni darczyńcy mogą ofiarować szkole swój stary sprzęt, jeśli nadaje się on jeszcze do pracy i nauki. Przyda się na pewno, gdyż obecnie komputer i internet są nieodzowne w edukacji.
Cieszymy się z przedsiębiorczości i osiągnięć szkoły, życząc uczniom zapału do udziału w akcjach… i oczywiście do nauki.
A ja mam marzenie, aby wreszcie nasze sale informatyczne były takie same, jak pewne wiejskie.Tam są z prawdziwego zdarzenia. Ale gdzie nie napiszę Sami znajdźcie.