Autor: 05 Wrzesień 2012 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(4) | Czytano:
8,265 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Na początku września zawodnicy z kolskiego klubu wyjechali do Niemiec na ostatni w tym sezonie triathlon. Oferta klubu dla zawodników tym razem zawierała bardzo bogaty program pobytu w Hannoverze i w Kolonii.

4
8,265 razy
Czternastoosobowa grupa zawodników rywalizowała dwukrotnie , a najmłodsi nasi zawodnicy tak jak w naszym kraju tak w Niemczech nie mieli sobie równych . W trakcie pobytu oprócz startów zwiedzali miasto w tym bardzo nowoczesne baseny, ZOO w Hanowerze oraz inne atrakcje turystyczne. Pierwszy start odbył się w Kolonii i tam startowały dzieci i młodzież, z których Marcin Meier i Marta Zygmunt wygrali swój wyścig, a Eryk Grzelak zajął 14 miejsce, Bartosz Szymczak(15), Igor Grzelak(20), Jakub Szymaczak(26) obaj byli najmłodszymi uczestnikami tego wyścigu.

W wyścigu młodzieżowym zwyciężyła Paulina Wargacka , 3 miejsce zajęła Iga Przybylska podobnie jak wśród chłopców Paweł Lenartowicz.W kolejnym dniu zawodów w Hanowerze nasi zawodnicy znowu nie mieli sobie równych i pewnie zajęli czołowe miejsca. W swoich wyścigach zwyciężyli Paweł Lenartowicz, Marta Zygmunt, Marcin Meier, drugie miejsca zajęli Iga Przybylska i Jakub Szymczak , na trzecich miejscach w swoich kategoriach byli Bartosz Szymczak i Igor Grzelak, Eryk Grzelak tym razem był piąty ( oczywiście zawodnicy startowali na dość krótkich dystansach dopasowanych do ich wieku). Na dłuższym dystansie tzw. volksdystans wystartowali starsi zawodnicy Paulina Wargacka po upadku na rowerze zajęła 7 miejsce generalnie i 3 w kategorii wiekowej , a debiutujący w triathlonie Jarek Przybylski 71/9.Dystans olimpijski 1,5/40/10 km kończył występy zawodników w tym dniu , a nasza trzyosobowa obsada tego wyścigu składała się z debiutantów na tym dystansie.
Wszyscy ukończyli wyścig w dobrej formie i uplasowali się na miejscach : 195/24 w kat. Jarosław Sarniak, 232/13 Patryk Kłossowski, 237/61 Marek Meier.