(0)|
Czytano: 3,327 razy |
przeczytasz w ok. 2 min.
W poniedziałek i wtorek na parkingu przy zbiegu ulic B. Prusa i Niezłomnych wylądowało kosmiczne miasteczko \"Planeta Energii\". A to wszystko dzięki klasie Ib ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.
Przyjazd miasteczka był nagrodą w konkursie organizowanym przez Grupę ENERGA. Laureatami rywalizacji była klasa Ib z panią Anną Cichą ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.
Eksperymenty naukowe, filmy w technologii 3D i inne atrakcje miały na celu pokazanie najmłodszym czym jest prąd elektryczny oraz jak bezpiecznie z niego korzystać.
Film 3D o Energoludkach - sympatycznych mieszkańcach "Planety Energii", niecodzienne eksperymenty naukowe opracowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz multimedialne zabawy edukacyjne, to tylko część atrakcji, jakie czekają na gości interaktywnego miasteczka, które na dwa dni wyląduje w centrum Koła.
- Mamy nadzieję, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji projektu i w tym roku "Planetę Energii" licznie odwiedzą dzieci, które w trakcie nauki i zabawy z Energoludkami oraz naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznają tajniki energii elektrycznej. Zapraszamy do wizyty w miasteczku wszystkich mieszkańców Koła. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek - mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.
W godzinach porannych miasteczko gościło laureatów konkursu "Planeta Energii" oraz zaproszonych uczniów ze szkół z Koła i okolic. Od godz. 15:00 do 18:00 "Planeta" otwarta była dla wszystkich chętnych.
O zwycięstwie klasy I b z SP nr 3 w Kole zadecydował ogrom aktywności, jakie dzieci podjęły wraz ze swoją wychowawczynią - panią Anną Cichą. Dzieci uczestniczyły we wszystkich 6 lekcjach zawartych w materiałach edukacyjnych od ENERGI, a także wielu zajęciach dodatkowych. W ramach "Planety Energii" uczniowie wykonywali eksperymenty, układali wierszyki i zorganizowali konkurs na prace plastyczne. Przeprowadzili burzę mózgów pod hasłem "Jak dbać o środowisko naturalne", obserwowali linie wysokiego napięcia i uczyli się jak należy się zachowywać w pobliżu obiektów energetycznych. Na wspólne zajęcia dzieci zaprosiły specjalistę, który opowiadał o energii odnawialnej. Klasa postanowiła także sprawdzić jak wygląda jeden dzień bez prądu i zorganizowała zbiórkę zużytych baterii oraz żarówek, które potem zostały przekazane do skupu elektrośmieci.
- Udział w "Planecie Energii" to dla mnie ogromna przyjemność, ale i satysfakcja, że moi uczniowie mogli tak wiele zobaczyć i przyswoić ważne dla nich wiadomości. Dla dzieci to wielkie i na pewno niezapomniane przeżycie. Coś innego, nowego - a zarazem bardzo ważnego w życiu każdego człowieka - mówi Anna Cicha, opiekun zwycięskiej klasy z Koła.
Honorowy patronat nad konkursem "Planeta Energii" objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patroni medialni to Gazeta Edukacja, GaGa, magazyn Cartoon Network, sieciaki.pl, ekologia.pl, miastodzieci.pl, zielonalekcja.pl oraz ekorodzice.pl.