(1)|
Czytano: 5,100 razy |
przeczytasz w ok. 4 min.
Kolejne spotkanie z cyklu \"Artystyczne Powroty\" oraz \"Mistrz i Uczniowie\". Zapraszamy wszystkich 22 kwietnia o godzinie 17.00 do Miejskiego Domu Kultury w Kole
W programie:
• wernisaż wystaw absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Kole: Pawła Kaszczyńskiego (malarstwo), Piotra Janowskiego (rysunek), Mai Boruckiej (fotografia), Moniki Sikory (rzeźba naścienna);
• koncert absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole (aktualnych uczniów PSM II st. w Koninie);
• wernisaż wystawy Jacka Chodorowskiego – nauczyciela przedmiotów artystycznych oraz Patryka Gospodarczyka (malarstwo) i Adama Kabata (komiks)
• występ Remigiusza Patelaka
Cykl “Mistrz i uczniowie” - uczestnicy:
Jacek Chodorowski - urodzony 24 lutego 1969 roku w Żychlinie. W latach 1983 – 88 uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. W latach 1988- 1993 studiował na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od 1997 roku jest nauczycielem przedmiotów artystycznych – Podstaw Projektowania i reklamy Wizualnej w Zespole Szkół Plastycznych w Kole. Oprócz pracy dydaktycznej zajmuje się projektowaniem i rysunkiem.
Patryk Gospodarczyk - jestem absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. Przy pomocy wspaniałych fachowców zdobyłem wykształcenie plastyczne oraz tytuł technik plastyk. Obecnie pracuję w drukarni w charakterze grafika komputerowego. W wolnych chwilach zajmuję się malarstwem. Owocem mojego hobby jest m.in. cykl „ubrane we wstyd”, który mam przyjemność zaprezentować. Powstał on pod wpływem fascynacji pięknem kobiecego ciała oraz jego seksualnością.
Adam Kabat (SIOD) - urodziłem się tu na ziemi, w Boruty grodzie. Nawet sam nie miałem pojęcia kiedy, aż okazało się, że był to 10 kwietnia 1990 roku. Będąc w przedszkolu byłem jeszcze normalny, ale kiedy bawiłem się zabawkowym tirem, niechcący uderzając głową w podłogę stwierdziłem, że chcę zostać kimś à la Salwador Dali, stad SIODA mi nadali. W 2006 roku postanowiłem kontynuować to, czego nie zaczął dobrze mój dziadek, którego zabrała kosmiczna laguna zwana Królestwem Niebieskim, założonym przez Boga. Idę do liceum sztuk papierystycznych, tam, gdzie pełno ludzi kręci się w koło. Plastikową tekturę formatu dużego zwanego dyplomem wraz z papierową robotą zdaję w 2011 roku.
W ramach wystawy eksponowane będą komiksy: „Metrokozis” – III miejsce w ogólnopolskim Konkursie pt. „Kozienice XX w.” (2011 r.) oraz „liryka umyka. Pamięć...” – Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie pt. „komiksowy miłosz” (2011 r.)
Remigiusz Patelak (występuje gościnnie) - młody producent z Grabowa. Debiutował na projekcie „Pozytywka”, który stworzył w duecie z raperem PATYKIEM. Inspiracje czerpie głównie z muzyki lat 70-tych, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Udziela się w różnych projektach muzycznych, ale rap to styl produkcji.
Cykl “Artystyczne Powroty” - niektórzy uczestnicy:
Maja Borucka - jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Kole i w Poznaniu w latach 1994-1999 r. Pochodzę z Poznania, lecz od czasów szkoły mieszkam i pracuję w Kole. Z pasją artystyczną jestem związana od dzieciństwa, co przełożyło się na pracę zawodową. Na początku roku 2011 poszłam własną drogą zakładając firmę reklamową Monmay DESIGN Kreacja i Wytwórnia Reklamy w Kole (www.monmay.pl), którą rozwijam do dziś. Największym moim zamiłowaniem od wielu lat jest fotografia artystyczna powiązana z fotomontażem. W 2005 roku otrzymałam wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „PORTRET”, a w roku 2007 – II nagrodę. Jestem współzałożycielem nowo powstającej strony artystycznej dla twórców z Koła i okolic. Strona ta dostępna będzie pod adresem www.koloart.pl Kocham fotografować ludzi, których mogę przedstawić w taki sposób, by pokazać coś więcej, niż widzianą gołym okiem pospolitość. Pasję połączyłam również zawodowo oferując sesje fotograficzne, zwłaszcza małych dzieci, gdzie często spontaniczne pomysły okazują się miłą niespodzianką. Fotografia to zatrzymanie chwili, która może być jedyną w swoim rodzaju pamiątką i to właśnie chcę dawać.
Monika Sikora - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Kole w latach 1993-1998 oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie /Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych – specjalizacja projektowanie graficzne/ w latach 1999-2004. Pochodzę z Kępna, lecz od czasów Liceum moje losy związane są z miastem i okolicami Koła, gdzie pracuję i mieszkam. Od 1998 r. pracuję w branży reklamowej, jako grafik komputerowy. Interesuję się projektowaniem i dekoracją wnętrz, wiele swoich pomysłów zrealizowałam nie tylko graficznie, lecz wykonałam własnoręcznie. Największym moim zamiłowaniem jest rzeźba naścienna i wszelkie jej formy. Dekoracje wnętrz przy pomocy płaskorzeźb w połączeniu z grą światła dziennego lub nastrojowym oświetleniem w nocy, stają się dziełem sztuki. Tę formę mojego wyrazu sztuki chciałabym oddać do Państwa Oceny.