Kiedy przejściowy spadek nastroju staje się stanem chorobowym? Bywa, że łatwo przegapić ten moment i zbagatelizować niepokojące symptomy.
Nie pomaga także wciąż pokutujące w społeczeństwie przekonanie, jakoby depresja była wynikiem braku zajęcia i nudy, a lekiem na nią powtarzanie wytartej formułki „weź się w garść”. Niemniej jednak warto zawalczyć o siebie i wraz ze specjalistą podjąć pracę nad powrotem do równowagi psychicznej – wyjście z depresji jest jak najbardziej możliwe. W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie udać się po pomoc, by znaleźć się pod opieką dobrego psychologa w Poznaniu.
Być może to słowo kiedyś obiło ci się o uszy, lecz wciąż jest dla ciebie obce. Nikt nie przewiduje bowiem, że zapadnie na depresję. Na początek warto poznać mechanizmy, rządzące chorobą i uświadomić sobie, że może ona dotknąć każdego. Warto również wiedzieć, że w procesie leczenia niezbędna będzie pomoc specjalisty – dobry psycholog w Poznaniu zapewni kompleksową opiekę. Podczas pierwszej konsultacji dobry psycholog zapoznaje się z problemem pacjenta i konstruuje plan dalszego działania. Wyjaśnia, czym jest depresja i w jaki sposób się ją leczy. Z pierwszą wizytą (nawet u dobrego psychologa) wiąże się zazwyczaj stres. Przed konsultacją warto zapoznać się z materiałami, które pozwolą oswoić się z przebiegiem wizyty, np. pod adresem: https://klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna/.
Czym zatem jest depresja? Jest to przewlekłe zaburzenie psychiczne, któremu towarzyszą takie objawy, jak:
permanentny smutek,
brak chęci do wykonywania najprostszych codziennych czynności,
kłopoty z koncentracją,
chwiejność emocjonalna,
zaburzenia snu,
zmęczenie,
anhedonia (brak odczuwania radości z czegokolwiek).
Kiedy myślisz psycholog Poznań, oczami wyobraźni widzisz oferty mnóstwa gabinetów i zastanawiasz się, który wybrać. Klinika LMC Poznań zaoferuje ci kompleksową opiekę, dostosowaną do twoich problemów i ukierunkowaną na pełne wyleczenie z depresji. Podczas konsultacji ustalana jest forma współpracy, która najbardziej posłuży pacjentowi i jednocześnie pomoże terapeucie maksymalnie wesprzeć go w powrocie do normalnego życia. Pierwsze konsultacje służą także zbudowaniu zaufania i poznaniu sposobu pracy psychologa. Spotkania z reguły trwają 50 minut i odbywają się raz w tygodniu – warto wygospodarować ten czas, który w niedługim czasie zaprocentuje powrotem do zdrowia i pozwoli na nowo nauczyć się czerpania radości z życia.