(2)|
Czytano: 8,481 razy |
przeczytasz w ok. 3 min.
Jedno mamy życie... pod takim hasłem w dniu 8 listopada br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta i Osoby Niepełnosprawnej.
Jak co roku organizatorami święta byli Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Uroczystość rozpoczęła pani Urszula Polewska słowami: Jedno mamy życie - zastanawiamy się co z tym życiem? Co w życiu jest najważniejsze? Jak po prostu żyć? Jak żyć żeby nie okazywać zazdrości serca, nie pielęgnować w sobie urazy, nie konfliktować się ze środowiskiem (...) Jest na to wiele sposobów a jednym z nich jest czynienie dobra - powiedziała dyrektor PCPR nawiązując do pomocy dla osób niepełnosprawnych pana Andrzeja Trębackiego i Mateusza Wojciechowskiego, których w ostatnim czasie dotknęła choroba i wypadek. Dla wszystkich zgromadzonych wystąpiła pani Iza Rutkowska ze Studia Piosenki MDK Koło z utworem pt "Człowieczy los" Anny German. Następnie powitano gości, którzy już kolejny raz tłumnie zgromadzili się w sali kolskiego MDK.
Na sali zasiedli w tym dniu m.in. Senator RP Ireneusz Niewiarowski, posłowie Irena Tomaszak – Zesiuk oraz Tadeusz Tomaszewski, radny samorządu województwa wielkopolskiego Czesław Cieślak, wicestarosta powiatu Marek Banaszewski, przewodniczący rady powiatu Marek Tomicki oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski.
W imieniu przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole pana Henryka Szczepaniaka gości przywitała pani Janina Rybicka, która w swoim wystąpieniu podziękowała za wsparcie seniorów w ich codziennym życiu.
Podczas uroczystych obchodów uczestnicy mogli obejrzeć krótką część artystyczną. Wystąpił zespół ludowy „Kłodawiacy”, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 14 w Dąbiu, seniorzy z gminy Olszówka oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbiu. Oprócz ludowych pieśni wykonanych przez „Kłodawiaków” można było zobaczyć niezwykle zabawny taniec w rytmie „Bonanzy”, inscenizację wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” oraz usłyszeć znaną wszystkim piosenkę Tercetu Egzotycznego „Pamelo żegnaj”. Pomiędzy występami gości zaprezentowano również trzy fragmenty „Listu do osób w podeszłym wieku” Jana Pawła II, które zostały odczytane przez Urszulę Polewska i Leszka Galembę.
"Pozostaje jednak prawdą, że lata szybko przemijają, a dar życia, mimo towarzyszących mu trudów i cierpień, jest zbyt piękny i cenny, abyśmy mogli się nim znużyć" Jan Paweł II
Podczas kolejnej edycji Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta oraz Osoby Niepełnosprawnej nie zabrakło również życzeń i podziękowań od przedstawicieli Senatu, Sejmu, władz powiatu, miasta i innych.
Dla uczestników tego niezwykłego święta został przygotowany również drobny poczęstunek.
Cieszy fakt, że tego typu imprezy odbywają się w naszym mieście. Problemy osób starszych oraz niepełnosprawnych coraz częściej dotykają naszego życia codziennego. Należy pamiętać, że nas również może spotkać nieszczęście i możemy dołączyć do grona osób niepełnosprawnych. Każdego z nas kiedyś czeka okres starości, dlatego musimy robić wszystko, aby komfort życia tych ludzi był jak najlepszy i aby nie byli samotni.
Całość uroczystości już kolejny raz wyreżyserowała Pani Urszula Polewska. Imprezę poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole: Marcin Nuszkiewicz, Jarosław Kordyl oraz Jakub Modrzyński (jednocześnie członek redakcji naszego portalu), natomiast pozostali współpracownicy zajęli się częścią organizacyjną.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy sklepowi meblowemu "Heban" za wypożyczenie mebli do scenografii oraz pracownikom MDK w Kole za pomoc w organizacji tego święta.
jm
fot. Michał Krzemiński, Jan Polewski i Agata Bagińska
JEZELI MASZ PRACE TO PROSZE ZATRUDNI TYCH
\'NIEROBÓW\"INWALIDÓW RENCISTÓW,
EMERYTÓW.NIEPEŁNOSPRAWNYCH,NAPISAŁEŚ TO NIŻEJ KRYTYKI OBYŚ KIEDYŚ NIE BYŁ JEDNYM Z NICH.
CZEO IM ZAZDROŚCISZ TEGO JEDNEGO MIŁEGO DNIA W ROKU? KIEDY SĄ RAZEM,CHWILĘ RADOŚCI,BO ŻYCIE IM TEGO NIE DAJE ,WSTYDZ SIĘ CZŁOWIEKU TAK PISAĆ.
Dołącz do listy
czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji.
Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji.
Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych